

Festő, a nagybányai művésztelep egyik alapító tagja. 1896-tól Nagybányán a realista tájak és jelenetek egész sorát festette (Holdfelkelte, Völgyben, Tavaszi kirándulás). Része volt a nagybányai iskola megalapításában és célkitűzéseinek propagálásában. 1904-ben a Fraknói-díj elnyerésével Rómában töltött egy évet, hazatérte után gyűjteményes kiállítást rendezett. 1906-tól megváltozott stílusa, a realista plein air törekvéseket dekoratív, stilizáló, szecessziós kísérletei váltották fel.
Főbb művei…………..





Tavaszi kirándulás A festményen a tavaszi napfény és a levegő puha, vibráló foltokká alakítja át a táj elemeit, és a lágy kontúrokkal festett figurák is személytelenekké, a természet részeivé válnak, föloldódva a látvány egészében. A festő egy soha vissza nem térő pillanat, egy múló hangulat megjelenítésére és emlékké rögzítésére törekedett, s ezzel valamennyi nagybányai művész közül a leginkább közelítette meg a francia impresszionisták szemléletét.

Festmény a Schiffer villába A 20. század első elején sok kitűnő építész működött Budapesten, akik terveikben érdekesen kombinálták a 19. század végi eklektikát a nemzetközi és magyar Art Nouveau elemekkel. Vágó József Schiffer villája (1910-12) jó példája a korabeli törekvéseknek. Ez a terv olyan nagy müvészeket hozott össze mint Kernstok Károly, aki az üvegablakokat készítette, valamint Csók István, Iványi Grünwald Béla és Rippl-Rónai József, akik a belső paneleket festették. Az építészek és festők ilyen együttműködése megváltoztatta Budapest arculatát, kellemes és ösztönző környezetet teremtve az új középosztály számára.

Iványi-Grünwald Béla Kecskeméti lányok

Iványi Grünwald Béla
tavaszi kirándulás

Iványi - Grünwald Béla : Sátorozó cigányok

Iványi - Grünwald Béla : Sátoros kocsi
Művészetét, 1930-ban Corvin-koszorú kitüntetéssel ismerték el.Röviddel azután, hogy megtudta, a bécsi döntés visszaadta Nagybányát Magyarországnak, halt meg szívrohamban.